Mobil Temmuz 22, 2017 13:29

Facebook telefon işine modüler yapıyla giriyor!

Facebook telefon işine modüler yapıyla giriyor!

Akıllı telefon pazarında daha önce HTC First ile giriş yapan Facebook bu noktada aslında tam olarak istediğini bulamadı. Zira Android işletim sistemi ile çalışan bu telefonun arayüzü Facebook entegrasyonu ile çalışıyordu ve kullanıcılara daha rahat bir sosyal deneyim yaşatması amaçlanıyordu. Facebook dün yaptığı bir patent başvurusu ile çok farklı bir şey üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Ortaya çıkan görsele göre Facebook telefon işine devam etmek istiyor ve bu noktada Google’ın modüler telefonu Project Ara’nın yolundan gitmeyi amaçlıyor.

Facebook telefon Google Ara gibi Modüler Yapıda Olacak!

Gogole’dan Facebook’a geçen bir grup mühendisin önderlik ettiği bu proje kapsamında Facebook yeni telefonu ile sadece arayüz tarafında değil donanım tarafında da yenilikler ile karşımıza çıkacak. Modüler yani tak – çıkart parçalardan oluşacak olan yeni telefonun şimdilik sadece proje olarak masada durduğunu ama kısa süre içinde bu projenin gerçekleşebileceğini de sizlere hatırlatalım…

LG ve Apple iPhone 9 için Anlaşmaya Vardı!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.