Facebook Temmuz 18, 2017 16:42

Facebook neden bu kadar mavi?

Facebook neden bu kadar mavi?

 

Facebook neden bu kadar mavi? sebebini öğrenince çok şaşıracaksınız.Facebook ile ilgili bildikleriniz sadece kendi bildiklerinizde ibaret mi sanıyorsunuz. Facebook’ta ne yaparsanız yapın bir profil var ki onu engellemeniz imkansız! Facebook’ta kaç milyon ölmüş insana ait profil hesabının hala açık olduğunu biliyor musunuz? Facebook hakkında o kadar çok bilinmeyen şey var ki çok şaşıracaksınız. İşte Facebook’un pek bilinmeyen gerçekleri…

1.5 milyarı aşkın kullanıcısı olan Facebook’ta 40 milyonu aşkın profilin sahibi şu an yaşamıyor.

Hackerlar her gün ortalama 600.000 profil sayfasını ele geçirmeye çalışılıyor.

Facebook 8 yıldır Çin genelinde yasak; VPN ile bile girmek her zaman mümkün değil!

Acı ama gerçek: Her 3 kişiden 1’i Facebook ziyaretlerinden sonra kendi hayatlarından memnuniyetsizlik duyuyor.

Facebook’un ilk yıllarında kayıt olanlar hatırlayacaktır: Facebook’un ilk “yüzü” Al Pacino’ydu

Facebook’un ağırlıklı olarak mavi olmasının nedeni, kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olması. Kırmızı-yeşil körlüğü olan Mark’ın en net gördüğü renk mavi.

Facebook’ta ileti yazdıktan sonra paylaşmadan silseniz bile Facebook’un bu metinleri kaydettiği biliniyor.

Facebook, siteden çıkış yaptıktan sonra bile girdiğiniz diğer siteleri izleyebiliyor!

Adres çubuğunda Facebook.com’un yanına /4’ü eklediğinizde direkt olarak Mark Zuckerberg’in profiline gidiyorsunuz. Aynı şekilde /5 ve /6’da yine Facebook’un kurucuları ve Mark Zuckerberg’in Harvard’dan oda arkadaşları Chris Hughes ve Dustin Moskovitz’in profillerine yönlendiriyor.

Zuckerberg’in ilk yatırımcısı ailesiydi. 3 ay için 85 bin dolar harcadılar. Facebook 2012 yılında 100 milyar dolar değerlemeyle halka açıldı.

Facebook ilk ofisinin duvarlarına Dave Choe adında birine grafitiler çizdirdi. Bunun karşılığında da sanatçıya çok az miktarda Facebook hissesi verildi. Facebook halka açıldığında bu hisselerin değeri 200 milyon dolardı.

Araştırmalara göre, Amerika’daki boşanmaların yüzde 20’sinde Facebook ile bağlantılı bir neden var.

Facebook neden bu kadar mavi

Herkesi engelleyebilirsiniz, ancak biri hariç! Ne yaparsanız yapın Mark Zuckerberg’i Facebook’ta engelleyemezsiniz! İsterseniz hemen şimdi deneyin!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.