Akıllı Telefon Temmuz 17, 2017 4:03

HTC kullanıcıları şoku yaşadı! HTC TouchPal klavye reklam gösteriyor

HTC kullanıcıları şoku yaşadı! HTC TouchPal klavye reklam gösteriyor

Reklamların bazı yerlerde karşımıza çıkması kabul edilebilir bir durum, ancak bu yerlerden biri telefonumuzun klavyesi olmasa gerek. HTC’nin birkaç yıldır akıllı telefonlarında yer verdiği HTC TouchPal klavye son güncelleme ile birlikte kullanıcılara reklam göstermeye başlandı. Bu gelişme ilk olarak bir Reddit kullanıcı tarafından fark edildi, ancak daha sonra Twitter üzerinden paylaşılan ekran görüntülerine bakıldığında birçok kullanıcının benzer sorunu yaşadığı görüldü.

HTC TouchPal klavye

TouchPal, Google Play Store’de yer alan en popüler klavye uygulamalarından biri ve kullanıcıların reklam gösterimlerinden kurtulabilmesi için klavyenin ücretli versiyonunu yüklemesi gerekiyor.

Neyse ki konuya ilişkin kısa süre içerisinde HTC cephesinden bir açıklama geldi. “Bir hata nedeniyle, bazı HTC müşterileri telefonlarının klavyesinde reklam görmeye başladıklarını bildirdi. Bu durum kesinlikle tasarladığımız deneyim değil ve hatayı hemen düzeltip reklamları olabildiğince çabuk kaldırmak için çalışıyoruz.”

Açıklama sonrası klavye uygulaması için bir güncellemenin daha yayınlanıp reklam gösterimlerinin kısa süre içerisinde sonlandırılacağını söyleyebiliriz.

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Plus yan yana!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.