Mobil Temmuz 7, 2017 6:17

OnePlus 5 DxOMark puanı belli oldu!

OnePlus 5 DxOMark puanı belli oldu!

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden birisi kameraları. Son yıllarda ön kameranın arka kameradan daha önemli bir hale geldiğini görüyoruz. Bundan dolayı da üreticilerin kamera donanımına büyük önem verdiğini görüyoruz. Bu noktada Sony kamera sensörü üretimini resmen tekel durumuna getirmiş durumda. Huawei Leica yapımı lens kullansa da onun da kamera sensörü nihayetinde Sony üretimi. Kamera donanımına en çok önem veren firmaların başında gelen OnePlus ise yeni nesil amiral gemisi (katili) OnePlus 5 DxOMark puanı merak ediliyordu. Telefon çıkmadan önce şirketin CEO’su Carl Pei’nin yayınladığı iddialı fotoğraflar bu puanın kaç olacağını daha fazla merak etmemizi sağlıyordu.

OnePlus 5 DxOMark

OnePlus 5 DxOMark Puanı Kaç?

Bugün güncellenen DxOMark listesinde OnePlus 5 87 puan alıyor ve Huawei P10 ile aynı segmente yerleşiyor. Bu puana sahip olan diğer telefonlar ise; Moto Z, Galaxy S6 edge, Xperia XZ, Xperia Z5. OnePlus 5’in gerçek kullanımda nasıl bir performans ortaya koyduğunu ise yapacağımız kamera testlerinde ortaya koyacağız. Sonuçta DxOMark dediğiniz sitenin listesinde Oppo gibi üreticiler yok ve bu listenin doğruluğu da bizlerde hep soru işareti oluşturuyor…

Nokia 3 Kutu Açılışı! Türkiye’de bir ilk daha…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.