Ana sayfa » Akıllı Telefon » WhatsApp yeni bir özelliğe daha kavuşuyor

WhatsApp yeni bir özelliğe daha kavuşuyor

WhatsApp yeni bir özelliğe daha kavuşuyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özelliğe kavuşuyor. Wabetainfo sitesinde yer alan habere göre artık her formattaki dosyalar uygulama üzerinden diğer kişi ya da gruplara gönderilebilecek. WhatsApp üzerinden halihazırda PDF’ler, Word belgeleri, e-tablolar ve slaytlar gibi sınırlı formatta dosyalar gönderilebiliyor. Yakında yayınlanacak güncelleme ile birlikte bu sınır ortadan kalkacak. Alt bölümdeki görselde de fark edildiği üzere kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden APK dosyaları bile gönderebilecek.

WhatsApp yeni bir özelliğe

WhatsApp yeni bir özelliğe

Tüm formatların desteklenmesiyle birlikte dosya gönderim boyutlarının değişip değişmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Mevcut durumda WhatsApp üzerinden iOS kullanıcıları en fazla 128 MB, Android kullanıcıları 100 MB ve WhatsApp Web kullanıcıları ise 64 MB büyüklüğünde dosyaları gönderebiliyorlar.

WhatsApp ayrıca çok yakında Android kullanıcıları için gönderilen fotoğrafları bir albüme dönüştüren yeni bir özelliği devreye sokacak. Halihazırda test edilen özelliğin çok yakında güncelleme ile devreye girmesi bekleniyor. Aynı güncelleme içerisinde fotoğraf filtrelerinin de kullanıma sunulacağı gelen bilgiler arasında.

HTC U11 için güncelleme yayınlandı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.