Ana sayfa » Akıllı Telefon » OnePlus 5 ve Galaxy S8 hangisi daha hızlı şarj oluyor?

OnePlus 5 ve Galaxy S8 hangisi daha hızlı şarj oluyor?

OnePlus 5 ve Galaxy S8 hangisi daha hızlı şarj oluyor?

OnePlus 5 ve Galaxy S8 modelleri satış rakamları olarak kıyaslandığında elbette Galaxy S8’in bariz bir üstünlüğü olacaktır, ancak her iki telefonu kağıt üzerinde karşılaştırdığımızda OnePlus 5’in Galaxy S8’den üstün tarafları bulunuyor. Bunların başında da pil ve hızlı şarj teknolojisi geliyor.

OnePlus 5 ve Galaxy S8 hızlı şarjlar yarışıyor

OnePlus firması da çiçeği burnunda amiral gemisi telefonun şarj noktasındaki üstünlüğünü göstermek için iki video yayınlandı. Galaxy S8’de 3.000 mAh büyüklüğünde bir pil yer alıyor ve bu pil Qualcomm’un Quick Charge 2.0 teknolojisini destekliyor.

OnePlus 5 ve Galaxy S8

OnePlus 5 ve Galaxy S8

OnePlus 5’de ise 3.300 mAh büyüklüğünde bir pil kullanılırken, söz konusu pil OnePlus tarafından geliştirilen Dash Charge adlı hızlı şarj teknolojisi tarafından destekleniyor.

Yayınlanan ilk videoda Galaxy S8 ve OnePlus 5 modelleri 15 dakika boyunca şarj ediliyor. OnePlus 5 daha büyük bir pile sahip olmasına rağmen 15 dakika sonunda telefonda pilin %29’luk dilimi doluyor. Galaxy S8’de ise bu oran %20‘de kalıyor. 30 dakika sonunda ise OnePlus 5’te pilin %58’i dolarken, Galaxy S8’de bu oran %39’da kalıyor.

İkinci videoda telefonlar bir araç içerisinde navigasyona bağlıyken şarj diliyor. 30 dakika boyunca OnePlus 5’te pilin %43’ü dolarken, Galaxy S8’de ise pilin sadece %12’lik dolmuş görünüyor.

 

Antutu mobil dünyasının sırlarını açıkladı!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.