12 Aralık 2019 Perşembe
Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Bixby güncellemesi başlıyor

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Bixby güncellemesi başlıyor

Sesli asistan özelliği konusunda Apple’ın Siri hizmeti alıp başını gitmişken Samsung’un Siri’ye nasıl bir karşılık vereceği merak ediliyordu. Galaxy S8 ve Galaxy S Plus ile birlikte tanıtılan Bixby belli optimizasyonların gecikmesinden dolayı telefonlar ile birlikte kullanıcılara sunulmadı. Şimdilik kart ve sık arananları göstermekten başka bir işe yaramayan bu özellik için Samsung telefonuna bir tuş bile yerleştirdi. Kısacası Samsung Bixby’e büyük bir önem veriyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Bixby güncellemesi ne zaman yapılacak oldukça merak ediliyordu. Amerika’da Beta deneme sürümünün bugünden itibaren kullanıma sunulmaya başladığını belirtelim. Gelen geri dönüşler neticesinde bu ayın sonunda Amerika’da Bixby’nin kullanıcılara sunulmaya başlayacağını belirtelim.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Bixby ile Ne Sunacak?

Bixby’i birebir denemiş bir yayın olarak şunu söyleyebiliriz ki Bixby, Siri’nin çok ötesinde bir uygulama. Siri’ya “kamerayı aç” diyorsunuz ve açıyor. Bixby’e ise “ön kamerayı aç” diyorsunuz. Kamera açıldığında kamera arka taraftaysa ön kameraya geçiş yapıyor. Bu kadar hassas ve her şeye müdahale edebileceğiniz bir yazılımın Türkçe dil desteğini ise heyecan içinde bekliyoruz.

Bixby Türkçe Dil Desteği Gelecek mi

Bu sorunun cevabı da; evet, gelecek ama bu konuda net bir tarih kimse veremiyor. Sonbahar’da Türkçe destepinin geleceği belirtilse de biz bu güncellemenin önümüzdeki yıla sarkacağını düşünüyoruz.

Samsung Galaxy S8 Plus İnceleme