Uncategorized Haziran 19, 2017 5:10

Google Pixel satış rakamları açıklandı

Google Pixel satış rakamları açıklandı

Geçtiğimiz hafta Google Pixel satış rakamlarının 1 milyona adete eriştiğini yönünde bir rapor yayınlanmıştı. Bu rakam Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarda kullanılan Pixel Launcher uygulamasının indirilme sayısına göre hesaplanmıştı.

İşte Google Pixel satış rakamları

Baystreet Research tarafından yayınlanan yeni bir rapor ise çok daha iyi bir satış rakamı ortaya koyuyor. Araştırma kuruluşuna göre Google şu ana kadar 1.8 milyon Pixel akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Son çeyrekte ise bu rakam 475 bin olarak hesaplandı.

Söz konusu satış rakamları Samsung ve Apple’ın amiral gemi telefonları için tehdit oluşturmuyor, ancak daha önceki Nexus modelleriyle karşılaştırıldığında yeni Pixel telefonlar yüksek fiyatlarına rağmen iyi bir satış başarısı elde etmiş görünüyor.

Google Pixel satış

Google’ın daha önceki Nexus telefonlarda ortalama 1 milyon adet satış yaptığı da raporda yer alıyor. Son iki yılda en çok satan Google telefonu ise Nexus 6P modeli oldu.

Google’ın ağustos ya da eylül ayında ikinci nesil Google Pixel akıllı telefonları duyurması bekleniyor. HTC ve LG imzası taşıyacak telefonlar Android O işletim sistemiyle çıkış yapacak ve Snapdragon 835/836 işlemcisinden güç alacaklar.

Google Pixel telefonların elde ettiği satış rakamları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

Samsung Galaxy Note 8 ön panel sızdırıldı!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.