Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 25, 2017 8:19

DJI Spark ile Tanışmaya Hazır mısınız?

DJI Spark ile Tanışmaya Hazır mısınız?

Drone konusunda en ehil firmaların başında gelen DJI için son yıllar oldukça iyi geçiyor. Kendini ve ürünlerini geliştiren üretici hem profesyonel hem yarı profesyonel hem de amatör ürünleri ile farklı kullanıcılara farklı deneyimler sunmasıyla ön plana çıkıyor. Her yül ürünlerini daha da geliştiren DJI, en son ürünü Phantom 4 Pro ile kullanıcılarına en iyiyi sunmayı başardı. Bu dronlar iyi güzel ama taşınabilirlik noktasında pekte kullanıcı dostu olmayan bu ürünlere alternatif olarak DJI geçtiğimiz yıl katlanabilir Mavrick ile alternatif olmuştu. Çinli birçok üretici ise daha küçük boyutlarda dronlar ile pazarda farklı bir yer elde ederken DJI’da bu pazara seyirci kalamamak için 300 gram ağırlığında ve 143 × 143 × 55mm boyutlarında DJI Spark ile karşımıza çıktı.

DJI Spark Teknik Özellikler

DJI Spark için “Selfie Dronu” dersek sanırız yanlış bir ifade kullanmamış oluruz zira bu drone uzaktan kumanda ile değil cep telefonundan ve el ile kontrol edilebiliyor. Oldukça beğendiğimiz ve incelemelerde de kullanmak için can attığımız bu ürünün fiyatı ise oldukça iyi görünüyor. 499 dolarlık ve 699 dolarlık 2 farklı paket ile satılacak Spark’ın ülkemizde de satışa sunulacağını düşünüyoruz. Ürün gerçekten oldukça etkileyici görünüyor ve teknik verilerin içinde 20 km/s hızında rüzgarda bile stabil bir şekilde çalışabileceğinden bahsediliyor. Bu da bu boyutta bir ürün için oldukça iyi bir veri. 12 megapiksel kamerası ile 1080p yani Full HD kayıt imkanı sunan Spark’ın büyük bir kullanıcı kesimine ulaşacağını öngörüyoruz.

Game of Thrones Yeni Sezon Tanıtım Videosu Yayınlandı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.