Akıllı Telefon Mayıs 19, 2017 6:41

HTC U11 güncelleme yol haritası netlik kazanıyor!

HTC U11 güncelleme yol haritası netlik kazanıyor!

HTC geçtiğimiz gün yeni nesil amiral gemi telefonu HTC U11’i duyurdu. Haziran ayında yaygın şekilde satışa sunulacak akıllı telefon hakkında tüm detaylara buradaki haberimizden göz atabilirsiniz. Edge Sense özelliklerinin yanında güçlü donanımı ve kamera yetenekleriyle göz doldurmayı başaran akıllı telefon henüz tanıtılmadan güncelleme yol haritasına ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı. HTC U11 güncelleme yol haritasına ilişkin bilgiler şirketin kıdemli yöneticilerinden Chailin Chang’dan geldi.

HTC U11 güncelleme politikası nasıl olacak?

Chang, telefon için Tayvan’da düzenlenen etkinlikte HTC U11 modelinin sonraki iki Android versiyonuna yükseltileceğinin bilgisini verdi. Kıdemli yöneticinin dikkat çeken cümlesi ise güncelleme desteğinin üç sürüme uzatılabileceği oldu. Özellikle son güncelleme sürümün donanım ve yazılım taleplerine ve tüketiciye katacağı değere bağlı olacaktır.

HTC U11 güncelleme

Android O işletim sistemi yaz sonunda resmi olarak dağıtıma sunulacak. HTC U11, Android O’nun yanı sıra Android P ve Android Q sürümlerine de yükseltilebilir.

Android üreticileri ile Google arasında yapılan anlaşmaya göre şirketler cihazı duyurduğu tarihten itibaren iki yıl boyunca güncelleme desteği vermek zorunda. İki yılın ardından ise bir yıl güvenlik güncellemesi desteği vermesi gerekiyor. İki yılın ardından sunulacak sürüm güncellemelerinin üretici insafına kaldığını söylememiz gerekiyor. Bakalım HTC belki de hiç görmediğimiz güncelleme deneyimini U11 modelinde yaşatacak mı?

HTC U 11 Ön Değerlendirme

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.