Galaxy S8 satış rakamları açıklandı - TeknoBurada
19 Haziran 2019 Çarsamba
Galaxy S8 satış rakamları açıklandı

Galaxy S8 satış rakamları açıklandı

Galaxy S8 satış rakamları açıklandı. Samsung’un 29 Mart tarihinde duyurduğu ve 21 Nisan’da kullanıcılarla buluşturduğu amiral gemisi telefonlar Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ön sipariş sürecinde de önemli bir başarı elde ederek şirket rekoru kırmıştı. Samsung yetkililerinin Günay Kore medyasına aktardığı bilgilere göre Galaxy S8 serisi telefonların satış rakamları üç haftalık gibi bir sürede 5 milyon adeti geçti. Samsung ayrıntılarına değinmese de, satışların dünya genelinde sorunsuz bir şekilde sürdüğünü belirtiyor.

Galaxy S8 satış rakamları

Galaxy S8 satış rakamları

Galaxy S8 satış rakamları yüzleri güldürüyor

Samsung önümüzdeki hafta Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini daha fazla pazarda satışa çıkaracak. Telefonların özellikle Çin pazarında satışa sunulmasıyla rakamın çok daha fazla artacağı ifade ediliyor. Şirket ayrıca mayıs sonuna kadar telefonları 120 ülkede kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.

Pazar analistlerine göre Samsung ikinci çeyrek sonunda 20 milyon adet Galaxy S8 serisi telefon satacak. Amiral gemisi modellerin yıllık toplam satışlarının ise 60 milyonu geçmesi bekleniyor.

 

HTC U 11 kamera performansı nasıl?