Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2017 11:04

Korsan Dizi ve Korsan Film İzleyenler Artık İki Kez Düşünecek

Korsan Dizi ve Korsan Film İzleyenler Artık İki Kez Düşünecek

Korsan Dizi ve film indirmeyen aramızda var mı bilmiyoruz ama son yapılan düzenlemelerden sonra bu konuda ciddi aysal yaptırımların geldiğini belirtmek gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan telif haklarına yönelik yasa taslağında ortaya çıkan cezai yaptırımlar oldukça ilgi çekici. Kosan film ve korsan dizilerin farklı mecralarda özellikle Torrent sitelerinde paylaşma eylemlerine karşın kullanıcılara yapılacak 2 ihtardan sonra “internet yavaşlatma” cezası verilmesi öngörülüyor.

Korsan Dizi ve Korsan Film Yayanlara Cezai Yaptırım Geliyor!

Yeni hazırlanan yasa taslağı aslında film ya da dizi izleyenleri kapsamıyor. Bu korsan yayınları dağıtan kişileri birebir etkiliyor. Bu noktada verilen cezanın öncesinde iki kez uyarının gönderilmesi ise farklı bir kişinin de bu bağlantıyı kullanabiliyor olmasından kaynaklanıyor.

Korsan Dizi ve Korsan Film Siteleri Kapatılacak!

Bir site korsan film ve dizi içeriği barındırıyorsa yapımcısı bununla ilgili deliller ile birlikte savcılıklara giderek suç duyurusunda bulunacak ve bu sitelere erişim engellenecek. Ayrıca vizyona girmek üzere olan bir sinema filminin izinsiz bir şekilde internet üzerinden paylaşılması durumunda filmin yapımcısı zaman kaybetmeden ve uyarı prosedürünü işletmeden de savcılıktan derhal siteye erişimin engellenmesini talep edebilecek

Bakan Arslan Adil Kullanım Kotası karmaşasına netlik getirdi

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.