Mobil Mayıs 10, 2017 19:28

Samsung Sanal Gerçeklik Alanında da Lider

Samsung Sanal Gerçeklik Alanında da Lider

Akıllı telefon pazarının en büyük üreticisi Samsung tüm yatırımını Sanal Gerçeklik üzerine yapıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge lansmanında bir anda sahneye çıkan Mark Zuckerberg aslında Samsung’un sanal gerçeklik konusunda nasıl bir strateji izleyeceğinin de en büyük göstergesi olmuştu. Samsung Sanal Gerçeklik alanında kendine en iyi ortak  Zuckerberg ve çiçeği burnunda şirketi Oculus ile devam ederken bir anda bu pazarda da liderlik koltuğunu açık ara kazandı.

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR En Çok Satan Gözlük Oldu!

SuperData Research isimli araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre Samsung Gear VR birincilik koltuğunu kimselere kaptırmadı. Tabii bunun en büyük sebebinin yapılan kampanyalar ve 100 doların altındaki satış fiyatları olarak görebiliriz. Dilerseniz ilk beşe yakından bakalım.

2016 Yılında En Çok Satış Yapan Sanal Gerçeklik Gözlükleri

  1. Samsung Gear VR 785.000 adet
  2. Sony PlayStation VR  375.000 adet
  3. Google Daydream 170.000 adet
  4. HTC Vive 95.000 adet
  5. Oculus Rift 64.000 adet

Gelecekte Sanal Gerçeklik Ne Kadar Büyüyecek?

Bu soruya aslında cevap vermek oldukça güç ama SuperData Research bu yıl 4.9 milyar dolarlık bu pazarın 2020 yılında 37.7 milyar dolarlık bir pazar haline geleceği konuşuluyor. Bu noktada özellikle yazılım tarafında da büyük bir gelişim ve değişim yaşanacak. Bakalım sanal gerçeklik bizi hangi noktaya taşıyacak?

Xiaomi yeni pazarlara açıldı! Peki Türkiye?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.