Mobil Mayıs 5, 2017 13:42

HTC U Ultra Safir Ekran ne kadar sağlam?

HTC U Ultra Safir Ekran ne kadar sağlam?

Akıllı telefonların en büyük sorunları sanırız düşmeye bağlı ekran kırılmaları ve çizilmeleri. Küçük bir servet ödediğimiz cep telefonlarımızın ekranında kılcal çizikler görmek hepimizi çileden çıkartan bir durum. Amiral gemisi modellerin ekranları ise orta segment bir telefon fiyatında olduğu için daha fazla dikkat etmek durumunda kalıyoruz. Telefonların ekranlarına koyduğumuz cam filmler ise kullanıcı deneyimini aslında geri götüren unsurlar. Üreticiler de buna farklı bir çözüm arıyor. Apple 3 yıl önce Arizona’da bir Safir Cam üretim tesisi satın aldı ve gelen haberlere göre bu konuda büyük bir gelişim gösterdi. HTC ise yeni nesil amiral gemisi U Ultra’ın bir de safir camlı modelini pazara sundu. HTC U Ultra Safir Ekran testi ile çizilmelere karşı gelebilecek mi?

HTC U Ultra Safir Ekran Testi

Çizmelerin, kırmaların, içini açmaların kanalı JerryRigEverything yaptığı test ile safir camlı HTC U Ultra’nın çizilmezlik testini yaptı. Bugüne kadar alınan en iyi skorlara imza atan safir cam korumalı telefonun gerçekten iyi bir iş ortaya koyduğunu görüyoruz. Gerçek safir camlı bir saat ile kıyaslamalı test yapan Jerry’i gerçekten yürekten kutluyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.