Teknoloji Mayıs 4, 2017 1:00

SkyAtlas ile ODTÜ TEKNOKENT Arasında Bulut İş Birliği

SkyAtlas ile ODTÜ TEKNOKENT Arasında Bulut İş Birliği

SkyAtlas, Türkiye’nin teknoloji alanında geleceğini inşa eden Teknopark firmalarına Bulut’u anlatmak için düzenlediği TeknoTur projesinin üçüncü durağı, ODTÜ TEKNOKENT oldu.

SkyAtlas

SkyAtlas ile ODTÜ TEKNOKENT Arasında İş Birliği Başlıyor

Türkiye’nin tek yerli ‘gerçek bulut’ servis sağlayıcısı SkyAtlas, bulut teknolojilerinin tanıtımı ve sağladığı avantajları anlatmak için özel olarak tasarladığı TeknoTur Projesi ile Türkiye’nin her bir noktasında yer alan teknoparkları ziyaret etmeye devam ediyor. TeknoTur Projesi’nin iki durağını Bilkent CYBERPARK ve Hacettepe Teknokent’te gerçekleştiren SkyAtlas’ın bu projeyle üçüncü durağı, “ODTÜ TEKNOKENT” oldu. ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde bulunan kuluçka aşamasındaki girişimlere ve AR-GE firmalarına verilecek olan seminerlerle hem geleceğin bulut dünyasını anlatacak hem de bu firmalara özel bulut paketleri oluşturarak firmaların dijital dönüşümlerine katkı sağlayacak.

SkyAtlas

Konuyla ilgili olarak SkyAtlas‘ın CEO’su Levent Kocatürk, şu sözleri aktardı:

“SkyAtlas olarak, Türkiye’nin en büyük teknoparklarının desteğiyle önemli bir proje başlattık ve hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz. Teknoparklar ile geliştirdiğimiz iş birliğimiz kapsamında, teknopark bünyelerinde bulunan kuluçka merkezindeki girişimlere ve AR-GE firmalarına verdiğimiz seminerlerle bulutun geleceğini anlatıyoruz. Bunun yanı sıra bu firmalara özel olarak, SkyAtlas’ın bulut servislerini avantajlı paketlerle sunuyoruz. Avantajlarımız; ücretsiz kullanım, indirimli kullanım, 7×24 teknik destek gibi birçok faydayı sunuyor.

Teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji alanında bir fikri olan ve ülkemizde ve dünyada fark yaratmayı hedefleyen tüm girişimler için çok büyük fırsatlar barındırıyor. Bu firmaları teknoloji alanında desteklemenin bulutun geleceği açısından çok önemli olduğu görüşündeyiz. Projemizin ilk iki durağını yine Ankara’da bulunan Bilkent CYBERPARK ve Hacettepe Teknokent ile gerçekleştirdik. Üçüncü durağımız ise ODTÜ TEKNOKENT oldu. Türkiye genelinde yer alan teknoparkları bu projemiz kapsamında ziyaret etmiş olacağız”dedi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.