Akıllı Telefon Mayıs 4, 2017 6:08

Huawei yükselişini sürdürüyor! Şirket kaç telefon sattı?

Huawei yükselişini sürdürüyor! Şirket kaç telefon sattı?

Huawei yükselişini sürdürüyor. Çinli teknoloji devi bir taraftan ülkesinde tekrar lider üretici konumuna yükselirken, diğer taraftan global pazarda akıllı telefon satışlarını artırmış görünüyor. Huawei Tüketici İş Birimi tarafından yayınlanan son rakamlar ise şirketin yükselişinin somut göstergesi oldu.

Huawei yükselişini sürdürüyor

Şirket tarafından yayınlanan son verilere göre Huawei 2017 yılının birinci çeyrek döneminde 34.5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Elde edilen satışlar Huawei’i bir kez daha mobil dünyasının en büyük üçüncü üreticisi yaptı. Listede zirvede Samsung, ikinci sırada Apple yer alıyor.

>> Ayrıca ilginizi çekebilir; Huawei Nova Kutu Açılışı ve Ön İnceleme

Huawei geçen yıl aynı çeyrek dönem ile kıyaslandığında akıllı telefon satışlarını %21.6 artırmayı başarmış görünüyor. Şirket global pazarın ise %9.8’ini elinde bulunduruyor. Hauwei yeni nesil amiral gemi telefonları P10 ve P10 Plus modellerini 30’dan fazla ülkede satışa sundu. Yeni telefonlardan gelecek satış rakamlarıyla Huawei’i daha parlak bir ikinci çeyreğin beklediğini söyleyebiliriz.

 

Play Store’da kısa süreliğine ücretsiz olan uygulamaları indirin!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.