Ana sayfa » Akıllı Telefon » Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge satış rakamları açıklandı

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge satış rakamları açıklandı

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge satış rakamları açıklandı

Güney Kore menşeli theinvestor sitesi Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge satış rakamlarına açıklık getirdi. Sitenin Samsung cephesinden edindiği bilgilere göre şirket geçen yıldan bu yana 55 milyon S7 ve S7 edge satışı gerçekleştirdi. Samsung aradan bir yıllık zaman dilimi geçmesine karşın sadece ocak-mart döneminde 7.2 milyon Galaxy S7 serisi telefon satışı gerçekleştirdi.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge

Amiral gemisi telefonlar Galaxy S7 ve S7 edge’in piyasaya sürülmesinden sonra geçen yılın ortalarında Galaxy Note 7’nin tanıtımı gerçekleşti. Note 7 ilk aşamada başarılı satışlar elde etse de, pil kaynaklı sorunların baş göstermesiyle önce telefonun üretimi durdurulmuş ardından ise piyasadan toplatılmıştı. Galaxy S7 serisi böylece bir yıl boyunca Samsung’u üst segmentte temsil etmiş ve reklam-promosyon çalışmaları her iki telefonda yoğunlaştırıldı.

Samsung yılın ilk çeyreğinde toplam 92.8 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Şirket mobil ekosistemin %23’lük dilimini elinde bulunduruyor.

 

LG G6 mini görüntüleri ortaya çıktı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.