Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 24, 2017 8:40

Tim Cook Uber CEO’sunu tehdit etti!

Tim Cook Uber CEO’sunu tehdit etti!

Uber tüm dünyada kullanılan oldukça güzel bir program. Uber, sisteme kayıtlı olan sürücüler ile sisteme kayıtlı kullanıcıları bir araya getiren ve kullanıcıların hangi lokasyona gitmek istediklerini sisteme girebildikleri ve sürücülerini seçebildikleri bir sisteme dayanıyor. Bu sistem sayesinde aracınızın tam olarak nerede olduğunu da sistem üzerinden görebiliyorsunuz. Tüm dünya tarafından tartışılan Uber, Apple‘ın da radarına girmiş bulunuyor. Ufak bir güncelleme sonrasında Apple CEO’su Tim Cook Uber CEO’sunun tabiri caizse kulağını çekti!

Tim Cook Uber Gerginliğinin Sebebi Ne?

Uber, oldukça popüler ve kullanıcılar gidecekleri yerlerin ücretlerini daha önceden görebiliyor ve yanlarında para olmasa da kredi kartı ile online olarak ödeme yapabiliyorlar. Yapılan bir sistem güncellemesi sonrasında Uber, kullanıcıların hangi iPhone modelini kullanabildiklerine erişebiliyordu. Bu da kişilerin etiketlenmesine olanak sağlayan bir yapıydı. Bunun bir güvenlik sorunu olduğu ise ortadaki bir diğer gerçek. Bu sebepten dolayı, Tim Cook, Uber‘i sert bir dille eleştirdi ve bu güncellemeyi kişilerin menfaati için bir an önce değiştirmeleri gerektiğini yoksa Uber‘in AppStore‘dan kaldırılabileceğini belirtti. Uber CEO’su Travis Kalanick ise yine tabiri caizse kuyruğunu sıkıştırdı ve bu güncellemenin hemen kaldırılacağını belirtti. Bakalım önümüzdeki günlerde bu gerginlik nasıl sonuçlanacak?

Huawei Mate 9 ve P10 Kamera Karşılaştırma

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.