Nisan 22, 2017 12:52

Lilium Jet uçan araba imkansızı başardı! [Video]

Lilium Jet uçan araba imkansızı başardı! [Video]

Uçan arabalar hepimizin hayali. Henüz uçan araçlar dünya üzerinde resmi olarak kullanılmıyor ama birçok prototip mevcut ve bunların geliştirilmesi devam ediyor. Kişisel taşımaya yönelik bu araçların önümüzdeki yıllarda özellikle taksi olarak kullanılabileceği şimdiden öngörülüyor. Uçan elektrikli arabaların havalanması için belli bir hıza ve alana ihtiyaçları vardı ama Alman Ar-Ge merkezi  Lilium Aviation geliştirdiği ve adını da Lilium Jet olarak verdiği yeni nesil uçan aracı ile tüm ezberleri bozdu.

Lilium Jet Dikey Olarak İnip Kalkabiliyor

Aracın en önemli özelliği dikey olarak kalkıp inmesi ve 300 km/h hız yapabilmesi. Üretici daha da hızlanabileceklerini ama sivil havacılıkta bundan daha yukarı bir hıza yasal olarak ulaşamayacaklarını belirtiyor. 24 adet hareketli jet motoruna bağlı olan bu aracın kalkıştan hemen sonra motorları dikey konuma geliyor ve araç ileri doğru gidiyor. Dilerseniz lafı uzatmayalım ve  Lilium Jet‘in videosu ile sizleri baş başa bırakalım.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.