Apple Nisan 18, 2017 7:23

MacBook Pro Nvidia GTX 1080Ti ile uçuşa geçti!

MacBook Pro Nvidia GTX 1080Ti ile uçuşa geçti!

Mobil dünyada hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz bilemiyoruz ama bilgisayar dünyasında Apple’ın bilgisayarlarını ya da laptoplarını mutlaka kullanmalısınız diye düşünüyoruz. Format atmaktan tutun da size sağladığı arayüz kolaylığına hatta Siri‘ye kadar bambaşka bir bilgisayar kullanıcı deneyimi sunan Apple‘ın bilgisayarlarında son dönemde bir değişim oluyor. Harici pek fazla giriş imkanı sunmayan Apple‘ın daha fazla özelleştirmeye imkan sağlamaya başladığını görüyoruz Bu bağlamda Nvidia, MacOS Sierra için Pascal tabanlı GPU‘ların ilk nesil beta sürücülerini kullanıma sundu. Bu da MacBook ve Mac Pro gibi ürünlerde GTX 1080Ti, Titan ya da GTX 1070 gibi Nvidia’nın Pascal GPU‘larına sahip donanımlarını kullanabilmesi anlamına geliyor. Bu güncellemeden sonra bir kullanıcı MacBook Pro Nvidia GTX 1080Ti ile güçlendirerek kendi gücünün tam 4 katı güce ulaştı.

MacBook Pro Nvidia GTX 1080Ti Kurulumu

Bunun için kullanıcının Thunderbolt girişini kullandığını görüyoruz. MacBook 2016 model bir bilgisayara harici olarak bağlanan  GTX 1080Ti, standart GPU’nun tam 4 katı performans ortaya koydu. Şimdi dilerseniz bunun nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyelim…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.