Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha! - TeknoBurada
22 Ağustos 2019 Perşembe
Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha!

Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha!

Samsung son dönemlerde cihazlarını güvenli tutmak için sık sık güncelleme yayınlıyor. Hatta şirket yıllar önce duyurduğu Galaxy Note 2 ve Note 3 Neo gibi modeller için bile güvenlik odaklı güncellemeler yayınlamayı sürdürüyor. Tabii en çok güncelleme alan modellerin güncel cihazlar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Samsung aylar önce Android 7.0 Nougat sürümüne yükselttiği Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha başlattı.

Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha

Almanya’da başlayan güncelleme Google ve Samsung’un işletim sistemine dahil ettiği son güvenlik yamalarını içeriyor. Kullanıcılara OTA (şebeke) üzerindan ulaşan güncelleme ayrıca sistem kararlılığı ve hata düzeltmeleri içeriyor.

Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha

Galaxy S7 edge için bir güncelleme daha

Henüz başlayan güncellemenin kademeli olarak kısa süre içerisinde diğer ülkelerde başlayacağını söyleyebiliriz. Samsung’un benzer güncellemeyi ayrıca Galaxy S7 için de başlatacağını belirtelim. Hatta Samsung bir önceki yıl tanıtılan birçok model için yine nisan ayı güvenlik güncellemesini başlatacak. Dilerseniz S7 edge telefonunuzda Ayarlar menüsünden ara ara güncelleme kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nokia 6 Android 7.1.1 güncellemesi yayınlandı