Güncel Teknoloji Haberleri Mart 31, 2017 6:00

Veeam Akredite Hizmet İş Ortağı Programı’nı tanıttı

Veeam Akredite Hizmet İş Ortağı Programı’nı tanıttı

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, yeni Veeam Akredite Hizmet İş Ortağı (VASP) programını tanıttı. Bu program ile ürün portföyü uyarlamaları için profesyonel hizmet sağlayabilecek gerekli teknik beceriyi gösteren iş ortakları, distribütörler, sistem entegratörleri ve serbest çalışan BT danışmanları da bir çatı altında toplanmış olacak.

Veeam, kurulumlar karmaşıklaştıkça kurumlardan artan talepleri karşılama gereksinimin farkına vararak, bu konuda çalışabilecek, alanında uzman firmaların belirlenmesine katkıda bulunacak. Bu program ile, VASP üyeleri Veeam çözümleriyle ilgili en iyi kalitede hizmet sunarken, ayrıca kurumların BT yatırımlarının daha fazla değer ve yatırım karlılığı (ROI) getirmesine de destek olacak.

Daha önce de duyurulduğu gibi VASP, 45.000’den fazla üyeye sahip olan ProPartner Programı’nın içinde yer alacak.

Yeni programın üyelerine sağladıkları:

  • Daha fazla görünürlük  Veeam, söz konusu erişilebilirlik çözümlerine seslenen kaliteli profesyonel hizmet konusunda VASP’ların en üstün teknik yetkinliklere sahip olduklarını belirtiyor. Tanıtımlarını da gerçekleştiren Veeam, web sitesindeVASP’lar son kullanıcı sorunları için yardım aradıklarında da gerekli desteği sağlayacak.
  • Artan teknik hizmetler  Veeam Hizmet Kataloğu ve Teknik Kütüphanesi’nde özel kıdemli satış öncesi danışmanların yanı sıra örnek olay rehberliği ve dokümantasyona erişilebilecek.
  • Tanıtım ve eğitim yardımları  İş ortağı seviyesine bakmadan VASP’a katılınabiliyor. Ayrıca sertifikalandırılmış Yeniden Satışı Yapılamayan (NFR) lisanslar sayesinde ürün demoları ve eğitim toplantılarında Availability Suite’in tanıtımı da yapılabilecek.
  • Birlikte markalandırma ve pazarlama  VASP’lar RFP’leri cevaplayacak dokümantasyona, promosyon ve online pazarlama için logo ve bannerlar’a sahip olacaklar.

Veeam tarafından talep edilen zorunlu standartları karşılayabileceğini ispatlayan VASP’lar üst düzeyde teknik yeterliliklere sahip. VASP’ın dört farklı üyelik çeşidinin kriterleri özel olarak geliştirildi. Bunların arasında; ilgili hizmetlerin bir çok platformda sağlanabilmesi, Veeam Sertifikalı Mühendis (VMCE), ya da Veeam Sertifikalı Mimar akreditesi, profesyonel hizmet ekibi gibi kriterler dahil.

VeeamSoftware Türkiye Ülke Müdürü Ozan İnan, müşteriyle BT tedarikçisi arasındaki ilişkinin evrim geçirdiğini belirtiyor. “Müşteriler, şirketteki BT ekibinin ROI’yi yükseltmek ve karmaşık BT yapılarına yönelik ısmarlama çözümler yaratabilmelerine yardımcı olacak tecrübeli ve profesyonel hizmet veren iş ortakları önerecek tedarikçi arıyor. VASP’ı ortaya çıkarmamızın çift taraflı faydası var: Müşterilerin ihtiyaçlarını cevaplamaya yardım ederken iş ortaklarımıza da yeni ciro fırsatları sağlıyoruz. Aynı zamanda, VASP’ın tanıtılmasıyla iş ortaklarımızın farklılaşmalarını ve müşterilerine artı değer katmalarını da sağlıyoruz. Veeam çözümleriyle daha karlı olmalarını sağlayacak onaylı Veeam kaynakları, NFR lisansları ve bilgi birikimimizi de sunuyoruz.”

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.