Ana sayfa » Akıllı Telefon » İşte 2016 yılında en çok satan telefonlar!

İşte 2016 yılında en çok satan telefonlar!

İşte 2016 yılında en çok satan telefonlar!

2016 yılında en çok satan telefonları hangileri? IHS Markit adlı pazar araştırma kuruluşu geçen yılın en çok satan akıllı telefonlarını açıkladı. 2016’da en çok satan modeller beklendiği gibi Apple ve Samsung telefonları oldu. Samsung her ne kadar yılı genel satışlarda ilk sırada tamamlamış olsa da, model bazlı bakıldığında iPhone’ların en çok satan telefonlar olduğu görülüyor.

İşte en çok satan telefonlar!

Geçen yılın en çok satan telefonu iPhone 6s modeli oldu. Yaklaşık 60 milyon adet satan telefon iPhone 7 serisinin çıkışına rağmen en çok tercih edilen telefon olmayı başardı. Listenin ikinci sırasında iPhone 7 yer alıyor. 50 milyonun üzerinde satan telefonu 25 milyondan fazla satan iPhone 7 Plus izliyor. Apple’ın bir diğer telefonu iPhone 6s Plus ise en çok satılan dördüncü telefon olmayı başardı.

En çok satan telefonlar

En çok satan telefonlar

Samsung cephesinde ise Galaxy S7 edge 25 milyon seviyesinde satış rakamlarına ulaştı. Şirketin giriş seviyesi telefonu Galaxy J3 2016 modeli de yine 25 milyon satış rakamına ulaşan bir telefon oldu. Çin’de ve Güney Asya ülkelerinde önemli satış başarıları elde eden Oppo, A53 modeliyle en çok satanlar listesine adını yazdırdı. Galaxy J5 2016, Galaxy S7 ve Galaxy J7 modelleri yine 20 milyonun üzerinde satan akıllı telefonlar oldu.

En çok satan akıllı telefonlar listesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Samsung Galaxy S8 pil kapasitesi belli oldu!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.