Akıllı Telefon Mart 21, 2017 8:46

HTC U Ultra Başarılı Olur mu?

HTC U Ultra Başarılı Olur mu?

Android ekosisteminin ilk üreticisi ve en sevilen markası konumundaki HTC için son yıllar pekte iyi geçmiyor. Bunun temel sebeplerini ve bundan çıkış yolunu markanın yöneticilerine bıraksak da söyleyecek bir kaç sözümüz var ama bunları da söylemeyeceğiz. Markanın kullanıcıların kalbini çalması için öncelikle orta segment pazarına daha fazla önem vermesi gerekiyor. Bu ortadaki en önemli gerçeklerden birisi. Lenovo, Huawei ve Oppo gibi üreticiler yıllarca amiral gemileri olmadan bu pazarda ciddi bir kullanıcı kesimine ulaşmayı başardı. Belki de Tayvanlı üreticinin rakiplerine ve sektörün dinamiklerine daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. HTC‘nin yeni nesil “amiral gemisi” telefonu HTC U Ultra öncelikle 128GB modelinde kullandığı safir cam teknolojisi ile öne çıktı. Donanımı ile birçok kişinin aklını çelen HTC U Ultra‘nın tasarım tarafında OnePlus 3T ve Galaxy Note 5‘e benzemesi ve arkadaki gereksiz kamera çıkıntısı kullanıcılar tarafından oldukça eleştirilmesine sebep oldu.

HTC U Ultra

Bir eleştiri de bu noktada fiyat tarafında yapıldı ama Amerika fiyatlarına baktığımızda HTC U Ultra‘nın Google Pixel, iPhone 7 Plus ve LG V20 ile neredeyse aynı fiyatlarda olduğunu görüyoruz. Hatta bazılarından da daha ucuz olduğu ortadaki gerçeklerden birisi. Amiral gemisi olarak “adlandırılamayan” ve çok yakında Snapdragon 835 kullanan HTC 11‘in geleceğini bilen kullanıcıların HTC U Ultra‘ya rağbet göstermesini beklemek ise tuhaf beklentiymiş gibi görünüyor.

U Ultra‘nın başarılı olması için global pazarda 600 dolar seviyesinde olması gerekiyordu diye düşünüyoruz. Evet telefon oldukça başarılı ve iyi işlere imza atıyor ama ortada duran bir HTC 11 lansmanı var ki bu da HTC‘nin aslında başarılı olmasının önündeki en büyük engel gibi görünüyor.

HTC U Ultra Teknik Özellikler

  • 5,7 inç 2560×1440 piksel IPS LCD ana ekran, 1040×160 piksel 2,05 inç büyüklüğünde ikinci bildirim ekranı
  • Snapdragon 821 yonga seti
  • 64GB Arttırılabilir hafıza
  • 4GB RAM
  • 12 megapiksel f/1,8 arka, 16 megapiksel ön kamera
  • 3000 mAh pil gücü

Uzun lafın kısası şu; Galaxy S8‘in tanıtımına günler, LG G6‘nın satışına dakikalar kalmışken ve HTC 11 söylentileri ayyuka çıkmışken HTC U Ultra‘nın bu fiyatlara başarılı olmasını beklemek göle yoğurt mayalamaktan başka bir şey değildir…

https://www.teknoburada.net/2017/03/21/apple-arttirilmis-gerceklik-ile-neyi-hedefliyor/

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.