Mobil Mart 6, 2017 10:59

Oculus Rift Apple desteği ile ilgili kararını verdi!

Oculus Rift Apple desteği ile ilgili kararını verdi!

Apple ve Oculus arasında bundan birkaç yıl öncesine kadar büyük bir yakınlaşma vardı. Oculus‘un Mac bilgisayarlar üzerinde çalışması ile ilgili ise bir süredir farklı iddialar ortada dolaşıyordu. Bugün gelen bilgiye göreyse bu desteğin kısa süre içinde olmayacağını anlıyoruz. Oculus‘un kurucusu Palmer Luckey, Apple‘ın “iyi bir bilgisayar” yapması gerektiğini söyledi ve özellikle Grafik Kartı ve GPU performansı tarafında büyük yenilikler yapması gerektiğini dile getirdi. Kısacası Luckey, Mac bilgisayarların performanslarını beğenmediği için bu desteği henüz sunamayacaklarını dile getiriyor. Bu açıklama ile Oculus Rift Apple ile birlikte çalışmayacağını mı söylüyor yoksa ortada başka bir beklenti mi var bunu hep birlikte göreceğiz.

Editörün Notu: Bu süreçte Samsung ve Mark Zuckerberg’in yakınlaşması sonrasında Oculus’un Gear VR desteğini sürdürmesinin de etkisi olduğunu belirtirsek sanırız yanlış bir yorumda bulunmamış oluruz diye düşünüyoruz…

Samsung Galaxy J7 2017 ne zaman tanıtılacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.