Mobil Mart 3, 2017 11:38

Samsung VR Exynos 8895 ile geliyor!

Samsung VR Exynos 8895 ile geliyor!

Mobil pazarda dünyanın en büyük üreticisi konumundaki Samsung, sanal gerçekliğe oldukça önem veren bir üretici. Bu bağlamda kendi sanal gerçeklik gözlüğünün tüm yapılandırmasını ve yazılımını Oculus ile birlikte yapan üretici, geçtiğimiz yıl yaptığı Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge lansmanında Mark Zuckerberg‘i sahneye çıkartarak büyük bir atak yapmış ve Facebook‘u yanına almıştı. iPhone Live Fotolara destek vereceğini söyleyen Mark‘tan o günden beri haber alınamadığını da belirtmeden geçmeyelim. Samsung‘un Gear VR‘ın bir telefona ihtiyaç duyması aslında en büyük sorunlardan birisi zira kafanızda gözlük varken bir sosyal medya bildirimi ya da gelen çağrı ile birlikte tüm keyfiniz kaçabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen Güney Koreli üretici kendinden ekranı olan Samsung VR ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Samsung VR Exynos 8895 yonga seti ile karşımıza çıkacak.

Samsung VR Exynos 8895

Samsung VR Exynos 8895 Qualcomm Snapdragon 835 Adreno 540 Yonga Setine Karşı

Samsung Exyos 9 serisi Exynos 8895 ile birlikte yeni bir GPU’ya geçiş yapıyor. Mali-G71 GPU‘su 20 çekirdekli bir yapya sahip ve Snapdragon 835 yonga setinde bulunan Adreno 540 GPUS’sundan kağıt üzerinde çok daha güçlü ve kaslı görünüyor. Bakalım bu güç Samsung VR teknolojisine nasıl nasıl bir performans sunacak? Galaxy S8 lansmanında yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü ile de tanışacağımız belirtiliyor; bunu da not düşelim…

Snapdragon 835 kullanan Galaxy S8 Plus benchmark testleri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.