Ana sayfa » Mobil » Oppo 5x Zoom yapabilen telefonunu tanıttı (Video)

Oppo 5x Zoom yapabilen telefonunu tanıttı (Video)

Oppo 5x Zoom yapabilen telefonunu tanıttı (Video)

Akıllı telefon üreticileri farklı olmak adına büyük bir çaba sarf ediyorlar. Bu konuda en agresif üreticilerin başındaysa sanırız Oppo geliyor. Daha ortada hızlı şarj teknolojisi yokken 2014 yılında pazara sunduğu Find 7‘de VOOC teknolojisi sayesinde 3000 mAh pili 50 dakikada şarj edebilmemize olanak sağlayan Oppo kamera tarafında da büyük bir inovasyona imza atmıştı. 13 megapiksel kamera sensörü sayesinde 52 megapiksellik fotoğraflar çekmemize olanak sağlayan Çinli üretici son yaptığı inovasyon ile bu sektörde aslında daha yapacak çok şey olduğunu da bizlere gösteriyor. Oppo 5x Zoom yapabilen bir prototip telefon ile karşımıza çıktı ve açıkçası Mobil Dünya Kongresi 2017‘yi yerle bir etti.

LG G6 çok güzel bir telefon, Sony Xperia XZ Premium da başarılı bir ürün ama bu gerçek anlamda inovasyon ortaya koyan bir durum. Oppo‘nun neden dünyanın en büyük üreticisi olduğunu aşağıdaki videoyu izleyince sanırız daha net anlayacaksınız…

Editörün Notu: Oppo önümüzdeki günlerde tanıtacağı Find 9‘da bu teknolojiyi kullanır ve telefonunu global pazarda satışa sunmayı başarabilirse; büyük üreticilerin korkulu riyası olabilir diye düşünüyoruz…

Oppo 5x Zoom Nasıl Yapıyor?

Dilerseniz bu soruya biz değil aşağıdaki video cevap versin ama sistemin çalışma mantığına kısaca değinelim. Periskop şeklinde çalışan bir lens serisi ve 2 adet kamera sensöründen oluşan bu yapı telefonun kayıpsız zoom yapmasını sağlarken, gelişmiş OIS desteği ile çok daha iyi bir kullanıcı deneyimini bizlere sunuyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.