Mobil Şubat 25, 2017 7:00

Apple’ın iPad 2017 yol haritası belli oldu!

Apple’ın iPad 2017 yol haritası belli oldu!

Akıllı telefon pazarında kıyasıya bir rekabet yaşanırken tablet tarafında Apple’ın rakipsizliği devam ediyor. Tablet denince akla gelen ilk marka olan iPad 2017 yılında farklı ekran boyutu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Apple 2016 yılında 42.5 milyon iPad sattı ve bu oldukça önemli bir başarı. Tablet sektörünün gerilediği bir dönemde iPad‘in yükselişi aslında diğer üreticilerin de iştahını kabarttı. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nde Samsung‘un da yeni nesil Galaxy Tab S3 tanıtımı yapacağını biliyoruz. Apple ise bu hamleye A9X yonga setini kullanan 10,5 inç ekran boyutunda yeni bir iPad ile karşılık verecek. Bunun yanında A10X yonga setini kullanan 12,9 inç ekran boyutunda iPad Pro‘nun yeni neslinin de karşımıza çıkması bekleniyor. Apple’ın fiyat olarak daha aşağıda tutacağı ve A9 yonga setini kullanan bir adette 9,7 inç ekran boyutuna sahip iPad üretmesi bekleniyor.

2017 model iPad’ler ile Mayıs sonu, Haziran başı gibi tanışabileceğiz. Fiyat tarafındaysa halen ne bir bilgi bulunmuyor ama para biriktirmeye başlasanız iyi olur…

iPhone 7 Plus patladı!

 

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.