Mobil Şubat 21, 2017 13:38

HTC U Ultra satışa sunuldu!

HTC U Ultra satışa sunuldu!

Tayvanlı teknoloji devi HTC için son dönemler biraz sıkıntılı geçti ama dünyanın ilk Android telefon üreticisinin tüm Android ekosisteminde oldukça önemli bir yeri var. Geçtiğimiz yıl HTC 10 ile büyük bir popülarite yakalayan üretici geçtiğimiz Ocak ayında yeni nesil telefonları HTC U Ultra ve HTC U Play tanıtıldı. U Ultra modelinin 2 farklı alternatifi olduğunu da bu bağlamda hatırlatalım. Birinci modelde Gorilla Glass koruma kullanılırken ikinci modelde Safir Cam kullanılıyor. İlk kez bir akıllı telefonun ekranının safir cam ile kaplanması oldukça önemli zira Apple‘ın da geçtiğimiz yıllarda Arizona’da faaliyet gösteren Safir  Cam fabrikası satın aldığını ve iPhone 8‘de safir cam kullanacağı biliniyor. Herkesten önce davranan HTC‘nin U Ultra‘da böyle bir donanıma yer vermesi HTC‘nin bir anda gündemin en tepesine oturmasına da sebep oldu. Bugün ise telefonun fiyatı ortaya çıktı ve sanırız bu rakamla U Ultra bir kez daha gündemin ilk sırasına oturacak!

Safir ekranlı HTC U Ultra

HTC U Ultra Fiyatı Çok Can Yakacak!

Tayvanlı teknoloji devi HTC’nin Romanya ayağı telefonu satış listesine koydu. Çevirdiğimizde 910 dolar civarlarında bir rakama tekabül eden U Ultra’nın Amerika’da 749 dolardan listelendiğinin de altını çizelim. Satışların 1 Mart tarihinden itibaren başlaycağı belirtilirken; Amerika’da ise Mart ortasından itibaren telefonlara sahip olabileceğiz.

HTC U Ultra Türkiye Fiyatı Ne Olacak

Öncelikle bu fiyatların safir camlı model olmadığının altını çizelim. Ülkemizde de satışa sunulacak olan U Ultra’nın bu fiyatlar göz önüne alındığında 3299 TL ile 3499 TL arasında bir rakamdan satışa sunulabileceğini düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.