Akıllı Telefon Şubat 20, 2017 6:25

LG G6 kamera özellikleri belli oldu!

LG G6 kamera özellikleri belli oldu!

LG’nin önümüzdeki günlerde resmen açıklayacağı tepe modeli LG G6’nın bu defa kamera özellikleri belli oldu. LG resmi site aracılığıyla LG G6 kamera özelliklerini kamuyou ile paylaştı. Kameraların özelliklerini çekim açıları ile aktarmaya başlayalım.

V20 modelinde 120 derece çekim açısına sahip bir ön kamera kullanan LG, G6’da ise 100 derecelik bir açıya sahip kameraya yer verecek. Ancak kameranın çözünürlük değeri şu an için bilinmiyor. Gelen bilgiler 13 megapiksel çözünürlüğünde olacağı yönünde.

LG G6’nın arka kamera ise 120 derecelik çekim açısına sahip olacak. LG G5 ve LG V20 modellerinde ise bu açı 135 dereceydi. Sevindirici olan nokta ise geniş açıya sahip sensörün çözünürlük değerinde gerçekleşecek artış olacak. LG G6’da her ikisi 13 megapiksel çözünürlüğünde olan çift arka kamera kullanılacak. 13 mepapiksellik yeni sensör ile kullanıcılar daha yüksek çözünürlükte geniş açılı fotoğraflar çekebilecek.

LG G6 kamera örneği

LG G6’da ayrıca Hi-Fi Video Kaydı ve manuel kamera modu özelliklerinin de yer alması bekleniyor. Bunun dışında 360 derece fotoğraflar çekilmesini sağlayan Panorama modu, daha yüksek renk kalitesi ve doygunluk sağlayan Yemek modu, 1:1 formatında fotoğraf çekimi ve bir döngü içinde 2 ila 100 arasında fotoğrafı birleştirerek GIF dosyaları oluşturma gibi dikkat çeken kamera yeniliklerini de LG G6’da göreceğiz.

5.7 inç büyüklüğünde 18:9 formatına sahip ve 2880 x 1440 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak telefona dört çekirdekli Snapdragon 821 işlemcisi güç verecek. Suya ve toza karşı dayanıklı bir kasanın yer alacağı telefonda pilin ise 3.200 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor.

Galaxy S8 ve LG G6 yan yana!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.