Mobil Şubat 13, 2017 13:03

MediaTek Helio X30 kullanacak ilk telefon belli oldu!

MediaTek Helio X30 kullanacak ilk telefon belli oldu!

Akıllı telefon pazarı gözlerini Şubat ayının son haftasında başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi 2017′ye çevirmiş durumda. Birçok üretici ürünlerini görücüye çıkartmak için beklerken fuarda oldukça ilginç ve “ilk” ürünleri de göreceğiz. Mobil dünyanın en önemli silikon üreticilerinden birisi olan MediaTek‘in yeni işlemcisini ne zaman tanıtacağı oldukça merak ediliyordu. Bugün ortaya çıkan bir basın görseli MediaTek Helio X30 için çokta fazla beklemeyeceğimizi ortaya koyuyor.

MediaTek Helio X30 Vernee Apollo 2

Ortaya çıkan görsele göre Çin’in haşarı çocuğu Vernee yeni nesil telefonu Apollo 2‘de Helio X30 ve 8 GB RAM kullanacak. 2 farklı versiyon hazırlayan Vernee, 6 GB RAM 64 GB Hafıza ve 8 GB RAM 128 GB Hafızalı bir model hazırlıyor.

MediaTek Helio X30 Özellikleri Ne Olacak?

Gelen bilgilere göre Helio X30 bir önceki nesil gibi deca-core yani 10 çekirdekli olacak. 10 nanometre üretim sürecine sahip olacak yonga setinin 820 MHz hızında çalışan yeni nesil MG 7XTP-Mt4 GPU kullanacağını belirtelim.

Gelişmeler oldukça siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz…

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge Android Nougat güncellemesi başladı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.