Mobil Şubat 13, 2017 11:49

Apple Arttırılmış Gerçeklik işine mi giriyor?

Apple Arttırılmış Gerçeklik işine mi giriyor?

Apple için en büyük eleştirilerden birisi sanal gerçeklik konusunda bir adım atmaması olarak görülüyor. En büyük rakibi Samsung sanal gerçeklik noktasında dünyanın en önemli üreticisi Oculus ile ortaklık yürütürken Apple‘ın bu donanıma hep uzak kaldığını biliyoruz. Bazı kişiler sanal gerçekliğe bu kadar uzak duruşun sebebi olarak Apple‘ın kullandığı donanımı gösterse de Apple‘ın yazılımının bunun için bir engel teşkil ettiğini söyleyenlerde var. Her ne olursa olsun Apple‘ın sanal gerçekliğe ne kadar uzak durduğunu Tim Cook‘un ağzından defalarca duyduk. Bugün gelen bir haber ise Apple Arttırılmış Gerçeklik işine giriyor dedikodularını başlattı.

Apple Arttırılmış Gerçeklik

Apple Arttırılmış Gerçeklik ile Bizlere Ne Sunacak?

Tim Cook yaptığı açıklama ile Arttırılmış Gerçeklik (AR) konusunda ciddi bir ilgileri olduğunu açıkça dile getirdi. Bunun Project Tango benzeri bir ürünle taçlandırma yapılmayacağı ise ortadaki bir diğer gerçek. Apple’ın arttırılmış gerçeklik anlayışının aslında Pokemon Go benzeri oyunlarla kullanıldığını da belirtmek gerek. Apple‘ın daha fazla uygulama ya da oyuna bu noktada destek olarak farklı bir kullancı deneyimi sunması ise oldukça muhtemel bir diğer gerçek…

Apple 5 inç iPhone mu hazırlıyor?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.