Akıllı Telefon Şubat 11, 2017 19:08

Apple’ın sürprizi 5 inç iPhone 8 olacak!

Apple’ın sürprizi 5 inç iPhone 8 olacak!

iPhone 8’in tanıtılmasına aylar olmasına karşın telefon cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple haberlerinde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen Japon blog sitesi Macotacara Apple’ın üç farklı iPhone modeli hazırladığını bildirdi. Sitenin iddiasına göre Apple’ın sürprizi ise 5 inç iPhone 8 olacak. Site ayrıca 5 inç ekrana sahip iPhone 8’i farklı kulan bazı özelliklerin olacağını iddia ediyor.

5 inç iPhone 8

Apple eylül ayında 4.7 inç, 5 inç ve 5.5 inç ekrana sahip üç farklı iPhone 8 modeli duyuracak. Ancak 5 inç ekranlı modeli farklı kılan bazı özellikler olacak. Bunların başında cam arka yüzey geliyor. iPhone 4 serisi modellerde yer alan cam arka yüzeyi bu defa 5 inçlik yeni iPhone’da göreceğiz. Telefonu farklı bir kılan bir diğer özellik ise kablosuz şarj olacak. Daha önceki farklı bir kaynak ise üç iPhone 8 modelinin de kablosuz şarj özelliğine sahip olduğunu bildirmişti.

Yeni nesil iPhone’larda ayrıca OLED ekranın yer alması bekleniyor. Plus modelinde çift kamera ise bu defa alt alta konumlandırılacak.

>> İlginizi çekebilir; Galaxy S4 ve Galaxy S5 için güncelleme yayınlandı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.