Konsol Oyunları Şubat 4, 2017 5:49

Heartstone turnuvası hakkında yapılan yeni açıklamalar!

Heartstone turnuvası hakkında yapılan yeni açıklamalar!

Blizzard geçtiğimiz günlerde Heartstone Global Games hakkında yeni detaylar paylaştı. Yeni sistem sayesinde oyuncular birbirleriyle tek tek savaşmak yerine bir takım olabilecekler. Turnuvada 48 takım olacak ve her biri farklı ülke mensubu olabilecek. Sona kalan son 4 takım ise yüz yüze savaşıp birinciyi belirleyecek.

Magic: The Gathering oyunundan farklı olmasıyla ünlenen kart oyunu Heartstone kısa süre içerisinde eSport dalında dikkat çeken bir oyun oldu. Rekabeti biraz şans biraz da yeteneğe bağlı olan oyunda karşı oyuncunun kullandığı kartları ve olasılıkları hesaba katarak elinizdeki kartları en iyi şekilde kullanıp diğer oyuncuyu yenme üzerine kurulu. Oyun sizin yeteneğinize göre rakip bulduğu için acemi veya profesyonel seviyede kendinize uygun rakip bulmanız mümkün.

Heartstone Yeni Turnuvasında Kimler Rekabet Edecek?

Blizzard oyuncuların kendi ülkelerindeki sıralamalarına göre seçileceğini bildirdi. Bu durum ise Winter Season Points sisteminde birinci olan takımdan en yüksek seviyedeki oyuncuyu seçecek. Diğer 3 oyuncu ise 8 kişilik bir havuzdan Heartstone topluluğu tarafından seçilen 3 oyuncu ile olacak. Turnuva Best of 5 sisteminde olacak Class vs Class sistemi ile gerçekleşecek ve her takım 2 sınıf ile rekabet edecek.

Edwin “HotMEOWTH” Cook ve rus dünya şampiyonu Pavel Beltukov gibi isimler bu turnuvada 300.000 dolar için yarışacak. Şimdilik turnuvanın ne zaman olacağına karşı kesin bir tarih açıklanmadı. Yukarıdaki videoda geçen seneki turnuvanın kısa özetini izleyebilirsiniz. Yeni turnuva hakkında daha fazla bilgi aldığımızda sizlerle paylaşacağımıza emin olabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.