Akıllı Telefon Şubat 2, 2017 13:53

LG G6 fiyatı ne kadar olacak?

LG G6 fiyatı ne kadar olacak?

LG’nin MWC 2017 etkinliğinde duyuracağı tepe modeli G6 cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Güney Kore medyası bu defa telefonun fiyatına ilişkin bazı gelişmeleri aktardı. LG G6 fiyatı ne kadar olacak?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bazı haberlerde G6’da modüler tasarımdan vazgeçileceği bu nedenle telefonun G5’ten daha ucuz olabileceği konuşuluyordu. Ancak Güney Kore’den gelen haberler G6’nın selefinden 40-50 dolar daha pahalı olacağı şeklinde.

G6 modelinde kullanılacak yeni nesil teknolojilerin telefonun fiyatını bir miktar artıracağı iddia ediliyor. Metal ve cam malzemeden oluşacak yeni nesil G serisi telefonda bu defa suya ve toza karşı dayanıklı bir kasa kullanılacak.  MST teknolojisine sahip parmak izi tarayıcısı, daha gelişmiş bir çift kamera teknolojisinin yer verileceği telefonda ayrıca V20 modelinde karşımıza çıkan 32 bit Hi-Fi Quad DAC ses çipi de kullanılacak.

LG G6 fiyatı ne kadar olacak?

Bir diğer nokta ise G6 modelinde daha büyük bir ekran kullanılacak. 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekran LG G6’nın öne çıkan özelliklerinden biri olacak. Telefonun Güney Kore başlangıç fiyatının yaklaşık 770 dolar (LG G5 720 dolar) olması bekleniyor. Artan kur ve yeni vergilerle birlikte LG G6 Türkiye fiyatının en iyimser tahminle 3.500/3.700 lira bandında olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

>> İlginizi çekebilir; Sony Xperia Z5 Premium 2017 mi geliyor?

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.