Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Mark Zuckerberg ABD Başkanı mı olacak?

Mark Zuckerberg ABD Başkanı mı olacak?

Mark Zuckerberg ABD Başkanı mı olacak?

Amerika’nın en yaşlı başkanı  Donald Trump geçtiğimiz günlerde yemin ederek göreve resmen başladı. Ancak ne hikmetse Amerika’da Trump sonrası başkan şimdiden konuşulmaya başlandı ve bu noktada en güçlü aday için Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in ismi ön plana çıkarıldı. Aynı zamanda Facebook’un CEO’su da olan Zuckerberg’in 2017 yılında Amerika’daki tüm eyaletleri gezmek istemesi, “Dışarı çıkıp insanlarla nasıl yaşadıkları, nasıl çalıştıkları ve gelecek için neler düşündükleri konusunda konuşmaya karar verdim.” beyanı ve yeni yıl için planlamaları ABD basınında “Mark Zuckerberg başkanlığa mı hazırlanıyor?” şeklinde yansıdı.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg başkan adayı olacak mı?

Konuya ilişkin ilk açıklamalara baktığımızda Zuckerberg’in hiç de böyle bir niyette olmadığı görülüyor. 32 yaşındaki genç milyarder  BuzzFeed News’e verdiği demeçte başkanlık gibi bir planlama ya da düşünce içerisinde olmadığını belirtti. Zuckerberg bunun yerine Facebook’u daha büyütmeyi ve Chan Zuckerberg Vakfı için çalışmalara daha fazla odaklanmak istediğini açıkladı.

Dünyanın en zengin ilk 10 ismi arasında yer alan Zuckerberg, şu anda 32 yaşında ABD Başkanı seçilebilmesi için 35 yaşını doldurması gerekiyor. Amerika’da bir sonraki seçimler Kasım 2020’de gerçekleşecek.

>> İlginizi çekebilir; Facebook Messenger reklam denemelerine başladı

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.