12 Aralık 2019 Perşembe
Hugo Barra Facebook için çalışmaya başlıyor!

Hugo Barra Facebook için çalışmaya başlıyor!

Google‘da Android’ten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevindeyken 2013 yılında sansasyonel bir şekilde Çinli Xiaomi‘nin CEO’luk görevine geçiş yapan Hugo Barra geçtiğimiz günlerde Çinli şirketteki görevinden ayrıldı ve bunun bir son değil bir başlangıç olacağını belirtti. Bugün ortaya çıkan haber ise gerçekten de büyük bir başlangıca imza atılacağını doğruladı. Hugo Barra Facebook içinde faaliyet gösteren Oculus‘un başına geçmeye hazırlanıyor.

Zuckerberg_oculus

Oculus‘un kurucusu Brendan Iribe ve şu anda Facebook‘un CTO‘su Mike Schroepfer ile birlikte çalışacak olan Hugo Barra‘nın özellikle bu ekosistemin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Samsung ile ortaklığa giden Oculus ile Hugo Barra‘nın yollarının kesişmesi ise gerçekten oldukça ilginç olacak.

Geçtiğimiz yıl Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge lansmanında Gear VR tanıtılırken sahneye Mark Zuckerberg çıkmış ve Oculus destekli Gear VR tanıtımını bizzat yapmıştı. Bu yıl Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus lansmanında bakalım Hugo Barra‘yı sahnede görebilecek miyiz? Şimdi tüm gözler Mark Zuckerberg ve Hugo Barra’ya çevrilmiş durumda…

LG V20 İnceleme ve LG V20 Uzun Kullanım Testi