Ana sayfa » Akıllı Telefon » Facebook Messenger reklam denemelerine başladı

Facebook Messenger reklam denemelerine başladı

Facebook Messenger reklam denemelerine başladı

Avustralya ve Tayland kullanıcıları önümüzeki haftalarda reklamları görecekler

Sosyal medyanın ana kaynaklarından olan Facebook şirketinin Messenger‘da reklam yapmak istediği dedikoduları 1 yıl kadar önce bizlere sızdırılmıştı. Bugün Facebook ”Avustralya ve Tayland’ta önümüzdeki günlerde sponsorlu içerik görmeye başlayacaklar” dedi. Ayrıca Facebook bu reklam deneyimini ”İnsanlar ile markaların Messenger’da birleşmesi” olarak adlandırdı. Bunun anlamı Messenger uygulamasında yakın zamanda bizleri hedef alan reklamlarla karşılaşacağız oluyor. Aşağıdaki fotoğrafta uygulama içinde reklamlarının nasıl görüleceğini de net olarak anlayabiliyoruz.

Messenger

Messenger Reklamları Global Olarak Yayınlanacak mı?

Facebook bu uygulamayı bütün dünyaya uygulayacağı konusunda bir açıklama yapmadı ancak bu deneyden çok şey öğrenmeyi beklediklerini söyledi. Elbette hiçbir şey ücretsiz değil ve sosyal medya uygulamasını kullanan milyarlarca insandan bir şekilde yararlanmak durumunda. Bizleri engellemediği sürece birkaç reklamdan hiçbir zarar gelmez tabi ki. Bunun gibi büyük şirketler bizlere kesintisiz hizmet verebilmek için bir sürü server bulundurmak durumunda ve bunun yanında siber güvenliği , müşteri hizmetleri , kod yazarları , teknik servisleri gibi birçok hizmeti de bizlere sunmakta. Bu yüzden kullanıcı deneyimini engellemediği sürece reklamlar sorun olmayacaktır diye düşünüyoruz. Hatta bazen o reklamlar gerçekten ihtiyacımız olan fırsatları da sunmakta ancak dolandırılmamaya da dikkat etmemiz önemli.

Aşağıdaki linkte bu konuda yaşadığımız deneyimi anlattığımız bir haber göreceksiniz. Genellikle Facebook üzerinden yayınlanan bir şarj aleti reklamında gördüğümüz ürünü aldıktan sonra yaşadıklarımızı sizlerle paylaştık.

79 TL’lik Dolandırıcılığın Adı: 108 saniyede şarj!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.