14 Aralık 2019 Cumartesi
Samsung Galaxy C5 Pro özellikleri belli oldu

Samsung Galaxy C5 Pro özellikleri belli oldu

Samsung’un önümüzdeki günlerde resmen açıklayacağı iddialı orta segment akıllı telefon Galaxy C5 Pro bu defa Geekbench kriter testinde karşımıza çıktı. Böylece telefonun başlıca teknik özellikleri netlik kazanmış oldu. Samsung, C5 Pro modelinin yanın da Galaxy C7 Pro’nun da duyurusunu gerçekleştirecek.

Galaxy C5 Pro

Galaxy C serisini daha iddialı konuma getirecek telefonlardan C5 Pro, 2.21 GHz frekans hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 626 işlemcisinden güç alacak. 5.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran ile donatılacak telefonun grafik yükünü ise Adreno 506 grafik birimi üstleniyor.

 

Galaxy C5 Pro

Galaxy C5 Pro

Galaxy C5 Pro diğer özellikler

Gelelim C5 Pro’nun bellek birimine. 4 GB RAM ve artırılabilir 64 GB dahili depolama ile telefonun bu alanda yer aldığı kategori itibariyle iddialı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. C5 Pro’da ayrıca microSD kart girişi de yer alacak.

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkış yapacak telefonun kısa süre içerisinde Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltilmesi bekleniyor. Son olarak 16 megapiksel arka ve 16 megapiksel ön kameranın kullanılacağı telefonda pil ise 3.000 mAh büyüklüğünde olacak.

>> İlginizi çekebilir; Android 7.0 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar