Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung 2016 son çeyrek rakamları açıklandı

Samsung 2016 son çeyrek rakamları açıklandı

Samsung 2016 son çeyrek rakamları açıklandı

Akıllı telefon apzarının açık ara lider markası Samsung için 2016 pek iyi geçmemiş gibi görünse de Galaxy Note 7‘nin başına gelenler sektörün yeniden yazılmasını da sağlamış görünüyor. Tüm üreticilerin özellikle pil tarafında büyük önlemler aldığı görülürken 2,5 milyon adet Galaxy Note 7‘nin geri çağrılma süreci sonrasında Samsung 2016 son çeyrek rakamları oldukça merak ediliyordu. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise Samsung’da yüzlerin gülümsemesine sebep oldu.

Samsung 2016 son çeyrek

Samsung 2016 son çeyrek

Samsung 2016 Son Çeyrek Yüzleri Güldürdü

Samsung‘un tepe taklak olacağını düşünen mobil sektör bu rakamlardan sonra aslında Galaxy Note 7 sonrasında firmanın duruşunun ne kadar doğru ve güven teşkil eden bir durum olduğunu bir kez daha anlayacaktır diye düşünüyoruz. Samsung son çeyrekte 90 milyon adet telefon satarken 8 milyon adette tablet satışı gerçekleştirdi.

Samsung Yönetim Kurulu Üyelerinin bir kısmının Galxy Note 7 sürecinde “şirketi parçalayalım ve her birim kendi karından zararından sorumlu olsun” mantığı güttüğü bir ortamda mobil tarafın  23.61 trilyon KRW (18.8 milyar $) gelir ve 2.50 trilyon KRW’lık (2 milyar $) net kar elde etmesi ise yüzlerin gülümsemesine sebep oldu…

Bakalım 2017 yılı Samsung için nasıl geçecek?

Galaxy A5 2016 için önemli güncelleme yayınlandı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.