Donanım Ocak 25, 2017 6:26

Razer Blackwidow klavyelerini daha sessiz ve konforlu yapıyor

Razer Blackwidow klavyelerini daha sessiz ve konforlu yapıyor

Sessiz mekanik düğmesi yeni Razer klavyesinde daha az ses vadediyor!

Oyuncular mekanik klavyeyi standart klavyelere göre tercih etme sebepleri mekanik klavyelerin yaylı ve basılan tuşu hissettiren bir kullanımı sunmasıdır. Fakat bu tarz klavyeleri kullananlar bazen klavyeden çıkan ve daktiloyu andıran tuş sesinden rahatsız olabiliyorlar. Eğer tuşa bastığınızı hissetmek istiyorsanız ve gürültü olmasını istemiyorsanız Razer Blackwidow adını verdiği yeni ürünü ile tem istediğiniz donanımı sizlere sunmaya geliyor. Bugün itibariyle Razer yeni ve daha sessiz bir Blackwidow klavyesini duyurdu. İlk bakışta ürün firmanın daha önceki Blackwidow oyuncu klavyesini andırıyor 2 anahtar fark dışında. Birincisi çıkartılabilir ve mıknatıslı olan bilek dinlendirici ikincisi ise ‘sessiz’ mekanik düğmesi.

Razer Blackwidow

Razer Blackwidow Özellikler ve Fiyat

Razer, sessiz düğmesinin tamamen FPS ve MOBA oyuncuları düşünülerek yapıldığını bildiriyor. Bunun oyuncuların tuşa bastığı mesafeyi azaltıp dakikada basılan tuş sayısını (apm) arttırmasını hedefliyor. Bunları yaparken de oyuna konsantrenizi bozacak bir arka plan mekanik klavye sesi olmadan rahat bir şekilde oyuna konsantre olmanız sağlanıyor. Bilek dinlendirici aparatı çok özel görünmüyor ama mıknatıslı oluşu hızlı takıp çıkarma açısından bir rahatlık sağlayabilir. Yeni Blackwidow 170 $ olan fiyatı ile pazara sunuldu. Razer‘ın çoğu ürününde içerdiği Chroma (Yani istediğiniz tuşu 16.8 milyon renkten birine atayabilirsiniz) özelliğini de taşıyacak olan klavyenin ülkemizde de satışa sunulacağını düşünüyoruz…

iPhone 5S nasıl iPhone 7 mini olur?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.