11 Aralık 2019 Çarsamba
Android 8.0 tanıtım tarihi belli oldu!

Android 8.0 tanıtım tarihi belli oldu!

Her yıl teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği Google I/O etkinliğinde bu yıl birçok yenilik ve gelişmenin gözler önüne serilecek. Google’ın pek çok ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı Google I/O etkinliği bu yıl 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Konuya ilişkin resmi açıklama şirketin resmi geliştirici hesabından geldi. Dünyanın birçok noktasından gelecek geliştiricilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans geçen yıl olduğu gibi bir kez daha Shoreline amfi tiyatrosunda gerçekleşecek. Etkinliğin en fazla merak edilen tanıtımı kuşkusuz Android O (Android 8.0) sürümü olacaktır.

 

Android 8.0 dağıtım tarihi

Google’ın yeni Android sürümünde hangi yenilikleri ortaya koyacağı şu an için bilinmiyor. Yeni sürüm mayıs ayında tanıtılacak olsa da, birkaç ay test edilecek ve muhtemelen yaz sonunda ilk olarak Pixel telefonlar için dağıtıma sunulacak. Diğer üreticilerin güncellemeyi yayınlaması ise yıl sonunu bulacaktır.

Android 8.0

Android 8.0

Etkinlik kapsamında ayrıca Project Ara, Android VR, Chrome OS, sürücüsüz otomobiller ve yeni ürün tanıtımları ilgi gören diğer gelişmeler olacaktır.

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy C5 Pro özellikleri belli oldu