14 Aralık 2019 Cumartesi
AirPods, Find My iPhone ile bulunacak!

AirPods, Find My iPhone ile bulunacak!

Geçtiğimiz aylarda Apple‘ın pazara sunduğu kablosuz kulaklık Airpods tasarımsal özellikleri sebebiyle oldukça kolay kaybolabilecek bir aksesuar olmasıyla eleştirilmişti. Airpods‘u kaybetme endişesi birçok kişinin bu kulaklığı almasındaki en büyük engel olarak görülüyordu. Apple, AirPods sahiplerinin bu endişesini gidermek için yeni iOS güncellemesinde bu endişeyi yok etmeyi planlıyor. Yeni gelecek olan İOS 10.3 güncellemesinin bir parçası olan Find My iPhone uygulaması ile kaybolan Airpods’larınızı bulabileceği sızdırıldı. Kullandığımız Airpods Find My iPhone uygulaması ile yerini bulamadığınız Mac, iPad veya iPhone gibi rahatlıkla ortaya çıkabilecek.

Airpod

Airpods’lar Telefon Yardımı ile Bulunabilecek

The Wall Street Journal haberine göre uygulama Airpods‘ların kablosuz teknolojisini kullanarak yerlerini bulmamızı sağlayacak. Airpods bildiğiniz gibi GPS teknolojisine sahip değil. Bu yüzden uygulama iPhone da bulunan GPS teknolojisinden yararlanıyor. Find My iPhone da bulunan harita sizlere Airpods‘unuzun en son nerede iCloud hesabınıza bağlı bir cihazınızın yanında bulunduğunu gösterecek. Bu uygulamayı kullanabilmeniz içinse iPhone kullanmanız gerekecek.

Peki Airpods‘u evde düşürdünüz ve bulamıyorsunuz o zaman ne yapacaksınız? Uygulama size kulaklıktan ses çıkartarak yerini bulmanızı kolaylaştıracak . Burada sizin kulaklıkların birinden veya ikisinden ses çıkarma şansınız olacak. Tabi bu yöntemi kullanabilmek için kulaklıklarınızın şarjının da bitmemiş olması gerekiyor. iOS 10.3 geliştiricilere bugün sunuldu ve çok geçmeden bu güncellemeye kavuşacağız. Bir hayli yüksek fiyatlara satılan bu kulaklıkları kaybettiğimiz taktirde en azından bu uygulama ile bulabilecek olmamızın oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.

Apple Qualcomm ile yola devam edecek!