Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » LG G6 Snapdragon 835 şoku yaşayabilir!

LG G6 Snapdragon 835 şoku yaşayabilir!

LG G6 Snapdragon 835 şoku yaşayabilir!

LG’nin şubat sonunda düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağı G6 bir süredir sızıntılar eşliğinde gündemden düşmüyor. Kısa süre önce ilk resmi görüntüsü yayınlanan telefonun bu defa işlemci birimine yönelik önemli bir haber geldi. Bu seferki gelişmeler görünüşe bakılırsa LG G6’yı bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak. Forbes, LG’nin G6 modelinde Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 işlemcisini kullanacağına dair dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Sitenin ismini vermediği bir endüstri uzmanına dayandırdığı habere göre LG G6 Snapdragon 835 yerine Snadpragon 821 işlemcisinden güç alacak.

LG G6 Snapdragon 835

LG G6 Snapdragon 835

LG G6 Snapdragon 835 şoku yaşabilir

İddiaya göre Samsung ve Qualcomm arasında yapılan özel anlaşmaya göre Güney Koreli firma ilk tedarikin tamamını Qualcomm’dan talep etmiş durumda. Yeri gelmişken hatırlatalım; 10 nm FinFET üretim tekniğiyle geliştirilen Snadpragon 835’in üretim sürecinin büyük bölümünden Samsung sorumlu olacak.

LG cephesinde dönecek olursak; Snapdragon 810 işlemcisinde yaşanan termal sorunlar nedeniyle tepe modeli G4’te Snapdragon 808 işlemcisini kullanan LG olası tedarik sorununa karşı yönüne dört çekirdekli Snapdragon 821’ye çevirebilir. CES 2017 etkinliğinde tanıtılan Asus Zenfone AR ve geçtiğimiz gün tanıtılan HTC U Ultra modellerinin Snapdragon 821 işlemcisiyle neden çıkış yaptıkları da açığa çıkmış görünüyor.

>> İlginizi çekebilir; Android 7.0 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.