Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Galaxy S6 için Android 7.0 geliyor

Samsung Galaxy S6 için Android 7.0 geliyor

Samsung Galaxy S6 için Android 7.0 geliyor

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge için Android 7.0 Nougat güncellemesini geçtiğimiz hafta itibariyle dağıtmaya başlayan Samsung, en güncel Android yazılımını bu defa daha eski modeller için yayınlamaya hazırlanıyor. Wi-Fi Alliance sitesi tarafından yayınlanan sertifikaya göre Samsung Galaxy S6 için Android 7.0 güncellemesi yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

Şirketin 2015 yılında çıkış yapan tepe modeli için ilk büyük Android güncellemesi (6.0 Marshmallow) geçen yıl yayınlanmıştı. İkinci büyük Android güncellemesinin ise yayınlanan sertifika ile çok yakında dağıtıma sunulacağı kesinleşti. Samsung’un S6 (S6 edge ve S6 edge Plus modelleri dahil) için yılın ilk çeyreğinde (ocak-mart) Nougat güncellemesini yayınlaması bekleniyor.

Galaxy S6 Android 7.0 güncellemesi neler getiriyor?

Beraberinde Galaxy Note 7’de yer alan kullanıcı arayüzünü getiren yeni sürüm, güvenlik ve performans iyileştirmeleri de içeriyor. Mavi ışık filtresi, ayarlanabilir ekran çözünürlüğü, gelişmiş bildirim ekranı, gelişmiş Ayarlar menüsü, pil ve RAM verimliliği güncelleme kapsamında yer alan başlıca gelişmeler.

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Note 7 neden patladı? İşte sebebi

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.