Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 12, 2017 13:57

Apple Mac satışları ne durumda?

Apple Mac satışları ne durumda?

Apple için 2016 pek iyi geçmedi. Bu döneme kadar her yıl artan iPhone satışları 2016 ile birlikte durma ve gerileme dönemine girdi. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın pazara sunulması ile büyük bir ivme yakalayan Apple’ın bilgisayar tarafında da büyük bir gelişime imza attığını söyleyebiliriz. Yeni nesil MacBook Pro‘larda kullanılan OLED ekran TouchBar, yeni nesil MacBook Pro‘nun birçok kişinin hayallerini süslemesine sebep oldu. Bilgisayar tarafında iPhone‘a göre bir öncekine göre daha agresif işler ortaya koyan Apple Mac satışları sayesinde hissedarlarının yüzünü güldürdü.

Apple Mac

Apple Mac Satışları Yüzleri Güldürdü

2016 yılında daralan pazarda yerini koruyan hatta tam rakamlara bakılırsa artış gösteren Apple’ı bu noktada kutlamak gerekiyor diye düşünüyoruz. 2017 yılı çeyrek raporlarına yeni nesil MacBook Pro‘nun da olumlu etki yapacağı düşünülürse iPhone‘da yüzü gülmeyen üreticini bilgisayar tarafında yüzünün güleceğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Gartner‘ın açıkladığı rakamlara göre Lenovo birinciliğin sahibiyken onu HP ve  Dell takip ediyor. Asus ciddi bir pazar kaybı yaşasa da dördüncü sırayı alıyor. Apple yukarılar zorlamaya çalışırken beşinci olarak yerini biraz daha sağlamlaştırıyor. Bakalım rüzgar 2017 yılında nasıl esecek?

YouTube videoları iPhone modellerinde 2K çözünürlükte izlenebilecek

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.