Yahoo yerle bir olacak!

Dünyanın en büyük arama motoruyken koltuğunu Google‘a kaptıran Yahoo, geçtiğimiz yıl 5 milyar dolara Amerikalı GSM OperatörüVerizon‘a satılmıştı. Zamanında 28 milyar dolar teklif edilmişken satılmayan Yahoo gibi bir devin 5 milyar dolara satılması da yine Nokia’nın satılması gibi tek kelimeyle yönetici başarısızlığı olarak görüyoruz.

Bunu gören sanırız sadece biz değiliz zira Yahoo‘ya ait olan Alibaba‘nın% 15 hissesi ve YahooJapan‘ın% 35.5 hissesi ve geri kalan her şey yakındaAltaba olarak adlandırılmaya başlanacak ve farklı bir şirket altında hareket etmeye başlayacak.

Marissa Mayer Yahoo
Marissa Mayer Yahoo

Şirketin güzel CEO’suMarissa Mayer ve üst yönetimden 5 kişinin de bu birleşme sonrasında istifa edecekleri gündeme bomba gibi düştü. Gelen bilgiler arasında yeni açılan şirkette Marissa Mayeriçin özel bir koltuk açılacağı da belirtiliyor. Altba adı altında eski arama motoru hangi servisleri kullanmaya devam edecek ve yeni nasıl gelişmeler yaşanacak bunu şimdilik söylemek oldukça zor ama önümüzdeki dönemde oldukça farklı girişimler görebiliriz. Zira Altaba‘nın sosyal medya konusunda da ciddi yatırımları olabileceği şimdiden dile getirilmeye başlandı…

Huawei P10 çıkış tarihi ve özellikleri!

Huawei P10

Başa dön tuşu