Akıllı Telefon Aralık 16, 2016 8:57

İşte Instagram Kullanıcı Sayısı

İşte Instagram Kullanıcı Sayısı

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram hızlı büyümesini sürdürüyor. Ekim 2010’da iOS işletim sistemi için yayınlanan, Nisan 2012’da Android uygulaması yayınlanan ve aynı yıl içerisinde Facebook tarafından satın alınan platform kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Facebook tarafından son açıklanan verilere göre popüler sosyal medya uygulamasını kullananların sayısı 600 milyonu aşmış durumda.

 

Son altı ayda 100 milyon kullanıcı Instagram’a katıldı

Haziran 2016’da 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu açıklanan uygulamanın özellikle Instagram Hikayeleri özelliğiyle son dönemde adından sıkça söz etmiş ve bunun neticesinde altı aylık dilimde 100 milyon yeni kullanıcı kazanmayı başardı. Facebook’un uygulama için kısa süre önce Amerika’da başlattığı canlı video özelliğinin de yine ses getirdiğini söyleyebiliriz.

Yukarıdaki görselde uygulamanın altı yıl içerisinde kullanıcı sayısı itibariyle katettiği kilometre taşları ve dönemlerine göz atabilirsiniz.

 

>> İlginizi çekebilir; Moto Z indirim rüzgarı başladı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.