Akıllı Telefon Kasım 25, 2016 11:19

LG V20 bootloader kilidi olmadan satışta!

LG V20 bootloader kilidi olmadan satışta!

Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir yazılım ve bu da kullanıcıların market dışından program yükleyebilmelerine olanak sağlıyor. Bootloader, bir çok telefonda kilitli olarak gelmektedir ve bu kilitten dolayı cihazın modifikasyonuna izin verilmez. Cihazı rootlama, ROM yükleme gibi işlemler için Bootloader kilidinin kaldırılması gerekmektedir. Son dönemde artan güvenlik sorunlarından dolayı da üreticiler Bootloader kilidini kapatarak kullanıcıların özellikler ROM yükleme heveslerinin önüne geçmektedir. LG‘nin geçtiğimiz hafta Amerika’da V20 satışına başladığını duyurmuştuk. Bugün gelen bir haber LG V20 bootloader kilidi olmadan satışa sunulduğunu belirtiyor.

V20

US996 kod adıyla gelecek olan bootloader kilitsiz LG V20‘lerin ülkemizde de satışa sunulup sunulmayacağını çok merak ediyoruz. Peki, sizin için bootloader kilidi olmayan telefon bir tercih sebebi olabilir mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.