Android Kasım 18, 2016 20:48

Google Play Filmler’de 4K Dönemi

Google Play Filmler’de 4K Dönemi

Google’ın Mart sonu itibariyle ülkemizde kullanıma sunduğu Google Play Filmler kategorisinde içeriklerin 4K Ultra HD çözünürlükte izlenmesine başlandı. Tercihlerine göre filmleri SD veya HD kalitesinde bilgisayar, telefon veya tablet gibi farklı cihazlardan izleyebilen kullanıcılar, film izleme deneyimini bundan sonraki süreçte 4K çözünürlükte yaşayabilecek.

Yasal şekilde film izlemeye olanak sağlayan başlıca platformlardan biri olan Google Play Filmler’de 4K film izleme deneyimi şu an için sınırlı ülkelerde kullanıma sunulmuş durumda. Ülkemizde henüz hizmet vermeye başlamayan Ultra HD film deneyimin ilk fiyat bilgisine bakıldığında HD çözünürlüğünde neredeyse iki katı (24.99 dolar) daha pahalı olduğu görülüyor. Tabii Google’ın fiyat noktasında bir düzenleme yapması muhtemel gelişmeler arasında.

Google’ın sınırlı sayıda filmi kapsayan 4K Ultra HD çözünürlüğün önümüzdeki haftalarda daha fazla içerik eşliğinde birçok ülkede kullanıma sunması bekleniyor.

>> İlginizi çekebilir; Galaxy Note 5 Android 7.0 Güncellemesi Ne Zaman?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.